Veprimi madhështor i Jurgen Klopp pas triumfit të Liverpoolit në Stamboll

Veprimi madhështor i Jurgen Klopp pas triumfit të Liverpoolit në Stamboll

Sport gusht 15, 2019 - 00:02
Detajet

Liverpooli është fitues i Superkupës së Evropës për këtë edicion vetëm pas triumfit në ekzekutimin e penalltive.

Derisa koha e rregulltë dhe vazhdimet përfunduan me rezultat 2:2, ndeshja shkoi në ekzekutimin e penalltive, raporton Zëri.info.

Skuadra e Jurgen Klopp u tregua më e suksesshme në këtë drejtim.

Image

Liverpooli ia doli të fitojë me rezultat 5:4 vetëm pas huqjes së Abraham në penalltinë e fundit.

Trajneri gjerman Klopp tregoi edhe njëherë personalitetin e tij të lartë pas ndeshjes.

Pas triumfit të skuadrës së tij, ai përqafoi një person me aftësi të kufizuara në stadium, i cili ishte prezent për ta shikuar ndeshjen./Zëri.info 

Image