Baseli i Xhakës, Ademit e Zhegrovës në shtëpi, eliminohen nga Championsi

Baseli i Xhakës, Ademit e Zhegrovës në shtëpi, eliminohen nga Championsi

Sport gusht 13, 2019 - 23:12
Detajet

 

Aventura e Baselit në Champons League është mbyllur sonte me humbje e dta në dy ndeshje ndaj vendit të dytë ën Austri Lask Linz.

Ekipi i Taulant Xhakës, Kemal Ademit dhe Edon Zhëgrobvës është mposhtur keq me rezultat 3:1, në takimin kthyes dhe golin e vetëm për skuadrën zvicerane e shënoi sulmuesi shqiptar me pasaportë gjermane Kemail Ademi.

Xhaka nuk u paraqit për shkak se ishte i pezulluar ndërsa Zhegrova nuk ishte ftuar fare në ekip./Zëri.info