Pas humbjes së Argjentinës, Leo Messi merr lajm katastrofal

Pas humbjes së Argjentinës, Leo Messi merr lajm katastrofal

Sport mars 23, 2019 - 09:09
Lexo Detajet

Lionel Messi do të rikthehet gjatë ditës së sotme në Barcelonë

10-shi magjik i Barcelonës është lënduar mbrëmë në humbjen e Argjentinës 1-3 në miqësore ndaj Venezuelës.

Lajmi është konfirmuar nga Federata e Futbollit të Argjentinës. Sipas tyre, Messi ka probleme me ijë dhe është larguar nga skuadra e Argjentinës.

Ai nuk do të luajë në miqësoren e së martën kundër Marokut.

#ParteMëdico
- Gonzalo Martënez: lesiën muscular de biceps femoral izquierdo.
- Lionel Messi: reagudizaciën de dolor pubiano bilateral.
Ambos jugadores serën baja para el prëximo partido de @Argentina. pic.twitter.com/2ol62BK3aY

— Selecciën Argentina ë (@Argentina) March 22, 2019 ">http://