Lajm i keq për Milanin, lëndohet Romagnoli

Lajm i keq për Milanin, lëndohet Romagnoli

Sport nëntor 16, 2018 - 18:54
Lexo tjera detaje

Një lajm tjetër i keq për Milanin dhe fansat e klubit italian, pasi kapiteni i skuadrës, Alessio Romagnoli ka pësuar një kontraktim muskulor në stërvitje me Kombëtaren e Italisë.

Qendërmbrojtësi është larguar nga qendra stërvitore e Italisë dhe në orët në vijim do të analizohet nga staf mjekësor i Milanit, transmeton Gazeta Express.

Romagnoli iu është shtuar listës së lojtarëve të lënduar të Gennaro Gattusos me Mattia Caldaran, Giacomo Bonaventuran, Lucas Biglian dhe Davide Calabria.