‘Het-trik’ i vashave nga Kosova, në finale edhe Nora Gjakova

‘Het-trik’ i vashave nga Kosova, në finale edhe Nora Gjakova

Sport nëntor 09, 2018 - 11:01
Detajet

Edhe Nora Gjakova ka siguruar finalen në Grand Prix e xhudos në Uzbekistan.

Pas Majlinda Kelmendit dhe Distra Krasniqit të cilat kaluan në finale edhe Nora Gjakova është kualifikuar në finale të Grand Prixit.

Xhudistja Gjakova në gjysmëfinale ka mposhtur garuesen nga Sllovakia, Kaja.

Në finale, Nora do të përballet me gjermanen Theresa Stoll./Lajmi.net/