Kështu duket tabela e Superligës pas fitores së Prishinës
Foto: Driton Bublaku

Kështu duket tabela e Superligës pas fitores së Prishinës

Sport shtator 19, 2018 - 20:29
Detajet

Prishtina e ka fituar ndeshjen e mbetur të xhiros së parë të Superligës së Kosovës në futboll, shkruan Zeri.info.

Bardhekaltrit e kanë mposhtur Gjilanin me rezultat minimal, 1:0, në takimin e zhvilluar sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Dhe, pas fitores së Bardhekaltërve ka ndryshuar edhe tabela, e cila tash duket kështu:

Tabela

1. Flamurtari    5          4          1          0          8:2       13

2. Feronikeli    5          3          2          0          8:1       11

3. Prishtina      5          3          2          0          5:1       11

4. Llapi            5          3          1          1          10:3     10

5. Gjilani         5          2          1          2          5:6       7

6. Ballkani       5          2          1          2          5:6       7

7. Liria            5          2          0          3          10:9     6

8. Drenica       5          1          3          1          2:2       6

9. Trepça ’89   5          1          2          2          7:6       5

10. Ferizaj       5          1          1          3          2:8       4

11. Drita          5          1          0          4          9:12     3

12. KEK-u       5          0          0          5          5:20     0