Kupa e Kosovës LIVE

Kupa e Kosovës LIVE

Sport shkurt 14, 2018 - 12:38

Sot po zhvillohen ndeshjet e rrethit të katërt të Kupës së Kosovës në futboll.

“Zëri” do të ju njoftojë në kohë reale me ndeshjet që filluan në orën 12:30.

Prishtina – Kosova (P) 5:0

Ndeshja nuk ka filluar ende pasi fusha ishte e mbushur me borë.

Fillon ndeshja.

Prishtina po dominon dhe e qëlloi edhe shtyllën me Armend Dallkun. Golat po mungojnë për momentin.

Prishtina kalon në epërsi në minutën e 22-të përmes malazezit Drashko Bozoviç.

Prishtina i ka shënuar edhe dy gola përmes Ahmed Januzit në minutën e 44-t dhe Debatik Currit në atë të 45-të.

Gauthier Mankenda e shënoi golin e katërt të prishtinasve me të filluar pjesa e dytë.

Basit Khalid u inkuadrua në lojë në pjesën e dytë dhe shënoi për 5:0 për Bardhekaltrit.

Ballkani – Gjilani 0:1 (pas vazhdimeve)

Fillon ndeshja.

Fillon pjesa e dytë, nuk ka ende gola.

Mbyllen 90 minuta pa gola. Ndeshja shkon në vazhdime.

Gjilani ka fituar 1:0 dhe ka shkuar në çerekfinale falë golit të Pleurat Hajdinit, të realizuar në minutën e 120-të.

Trepça’89 – Llapi 0:2

Fillon ndeshja.

Fillon pjesa e dytë, nuk ka ende gola.

Mirlind Daku shënon në minutën e 86-të për epërsinë e llapjanëve, 0:1.

Ilir Blakçori e vulos fitoren e ekipit të Tahir Batatinës me golin e shënuar në minutën e 89-të. 

Mbyllet ndeshja, fiton Llapi 2:0 dhe kualifikohet në fazën tjetër.

Vëllaznimi – Rahoveci 3:1

Fillon ndeshja.

Skuadra gjakovare kualifikohet në çerekfinale falë dy golave të Egzon Gashit dhe një të Lekë Vulës.

Drenica – Arbëria 7:1

Fillon ndeshja.

Drenica po avancon nga minuta e pestë falë një autogoli të shënuar nga një futbollist mysafir.

Kuqezinjtë e gjejnë edhe golin e dytë. Shënoi Genc Hamiti në minutën e 35-të.

Fillon pjesa e dytë.

Drenica e shënoi golin e tretë në minutën e 53-të me Taulant Dajakun.

Taulant Dajaku e humbi penalltinë në minutën e 70-të.

Kurse, mysafirët shënuan me Urim Statovcin në minutën e 63-të.

Drenica ka shpërthyer duke realizuar edhe katër gola.

Fillimisht shënoi Genc Hamiti në minutën e 69-të, për të vazhduar me golat e Kreshnik Ukës (77') dhe Genc Hamitit (80' e 82'), i cili realizoi plot katër gola deri tash.

Mbyllet ndeshja. Drenica fiton 7:1 dhe kualifikohet në çerekfinale.

Vushtrria – Liria 1:1 (6:5 në penallti)

Fillon ndeshja.

Fillon pjesa e dytë.

Liria kaloi në epërsia në minutën e 60-të.

Labinot Osmani barazoi në kohën shtesë. Kjo ndeshje po shkon drejt vazhdimeve.

Mbyllet ndeshja baras, 1:1. Skuadrat do të luajnë në vazhdime.

S'ka gola as në vazhdime, skuadrat gjuajnë penalltitë.

Vushtrria kualifikohet në çerekfinale pasi fitoi me penallti, 6:5.

Istogu – Drita 0:1

Fillon ndeshja.

Drita kalon në epërsi në minutën e 15-të falë golit të Haxhi Nezirajt.

Fillon pjesa e dytë.

Drita e fiton ndeshjen dhe kualifikohet në çerekfinale.