Do të jemi kërcënim për çdo skuadër

Do të jemi kërcënim për çdo skuadër

Sport dhjetor 07, 2017 - 12:01

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp beson se ekipi i tij do të jetë kërcënim për çdo skuadër në fazën e të tetës së Ligës së Kampionëve, transmeton zeri.info

Liverpooli fitoi 7:0 kundër Spartakut të Moskës të mërkurën dhe siguroi kualifikimin në fazën tjetër të kompeticionit më prestigjioz evropian nga vendi i parë i grupit E.

Por, pavarësisht se Liverpooli përfundoi në vendin e parë në grup, shorti mund ta vë përballë Bayern Munichut, Juventusit apo Real Madridit.

I pyetur nëse skuadra e tij do të jetë kërcënim në fazën e ardhshme të Ligës së Kampionëve, Klopp u përgjigj: “Nëse paraqitemi si sonte (e mërkurë), nëse jemi kaq efikas, atëherë po”.

“Por, ne kishim të njëjtët lojtarë edhe në ndeshjet e kaluara dhe nuk shënuan. Nëse paraqitemi kështu, atëherë padyshim që do të jemi kërcënim, 100%”, u shpreh Klopp./Zëri