Interi pas Verdit?

Interi pas Verdit?

Sport dhjetor 07, 2017 - 11:44

Interi është duke menduar për transferimin e mesfushorit të Bolognas, Simone Verdi, transmeton zeri.info

Mesfushori me tipare sulmuese ka realizuar 4 gola dhe 4 asistime deri më tani këtë edicion dhe është paraqitur në dy ndeshje për përfaqësuesen italiane.

Ekipi i drejtuar nga Luciano Spalletti ka qenë shpeshherë i lidhur me transferimin e Verdit, por e përditshmja italiane “Tuttosport” raporton se Bologna kërkon 20 milionë euro për lojtarin, shifër prej së cilës 20% do t’i takojnë ish-klubit të Verdit, Milan.

Mundësia e vetme e Interit për transferimin e futbollistin do të ishte huazim me të drejtë blerjeje.

Sidoqoftë, Bologna do të ishte në gjendje ta shiste lojtarin vetëm nëse ka një diferencë të konsiderueshme të pikëve me ekipet e fundit të tabelës./Zëri