Ibrahimaj i shkakton humbje Bayer Leverkusenit

Ibrahimaj i shkakton humbje Bayer Leverkusenit

Sport korrik 23, 2017 - 17:03

Futbollisti shqiptar, Ali Ibrahimaj, i shkaktoi humbje Bayer Leverkusenit. Sandhausen triumfoi me rezultat 2:1 ndaj Bayer Leverkusenit, në ndeshjen miqësore. Në këtë ndeshje realizuan dy shqiptarë: Ibrahimaj për Sandhausenin dhe Admir Mehmedi për Bayer Leverkusenin.

Për Sandhausenin shënuan: Sukuta-Pasu (8’), Holer (60’) e Ibrahimaj (81’) dhe për Bayerin: Mehmedi (10’), Volland (40’-nga penalltia). Mbrojtësi Leart Paçarada luajti standard, kurse Ibrahimaj futet në pjesën e dytë, ndërsa Admir Mehmeti u paraqit titullar për Bayerin. Kjo miqësore ishte e mirëseardhur për të dyja skuadrat për të parë formën e tyre në prag të kampionatit të ri