Dua Lipa bën histori, tre albumet e saj kapin një tjetër rekord

Dua Lipa bën histori, tre albumet e saj kapin një tjetër rekord

Showbiz July 07, 2024 - 21:52

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, po përjeton suksese të reja në karrierën e saj.

Mark Zuckerberg festoi në mënyrën më të pazakontë pavarësinë e SHBA-së

Aktualisht, tri albumet e karrierës së saj, “Dua Lipa” i vitit 2017, “Future Nostalgia” i vitit 2020 dhe “Radical Optimism” i këtij viti, janë në mesin e 10 albumeve më të dëgjuara të momentit në Mbretërinë e Bashkuar.

Në top-listën zyrtare të albumeve më të dëgjuara në Britani, Official Charts ka bërë të ditur se “Radical Optimism” është albumi i tretë më i dëgjuar i javës, “Future Nostalgia” i teti dhe “Dua Lipa” i 10-ti.

Vanessa Hudgens reagon pas lajmit se u bë nënë: “Jemi të zhgënjyer”

E lumtur për këtë sukses, Lipa ndau me ndjekësit e saj në Instagram disa fotografi, ku shprehte mirënjohjen e fansave të saj për këtë sukses të shënuar.

I dashuri afrikan i Encës shumë i dashuruar me këngëtaren

“Të tre albumet e mia janë në Top 10 në Mbretërinë e Bashkuar këtë javë! Fëmijët e mi po më bëjnë shumë krenar. Faleminderit për të gjithë dashurinë dhe mbështetjen dhe që më lejuat të jem kolonë zanore e ditëve tuaja gjatë këtyre 8/9 viteve”,shkroi Dua në mbishkrimin e fotografive.