Celine Dion nuk dorëzohet, nis provat për rikthimin e saj të madh në Las Vegas

Celine Dion nuk dorëzohet, nis provat për rikthimin e saj të madh në Las Vegas

Showbiz July 06, 2024 - 15:36

Perëndesha e industrisë botërore të muzikës, Celine Dion, e cila po trondit botën me betejën e saj të përditshme me Sindromën Stiff Atom, nuk po dorëzohet dhe është gati të kthehet në hapësirën e saj natyrore, pra skenën, për të magjepsur edhe një herë vesh publikun me performancat e saj.

Sipas një raportimi të American Sun, këngëtarja aktualisht po punon në shtëpi, duke bërë prova pafund për rikthimin e saj.

Qëllimi i saj përfundimtar është të arrijë të mbajë një numër të caktuar koncertesh në vjeshtën e ardhshme dhe në këtë mënyrë të rikthehet në kontakt me mijëra fansa, të cilët janë të etur për ta parë atë live.

 

Në veçanti, ajo pritet të shkelë në skenën e Resorts Ëorld Theater në Las Vegas gjatë Grand Prix-it të famshëm dhe të këndojë të gjitha këngët e saj të mrekullueshme në një seri koncertesh që do të zgjasin 70 minuta.

“Celine ka nënshkruar për të kënduar sërish në publik në nëntor. Ajo ka punuar jashtëzakonisht shumë për t’iu rikthyer të kënduarit mirë dhe për një kohë të gjatë. Ajo beson se është gati të performojë hite për më shumë se një orë. Dëshira e saj për t’u kthyer dhe për të argëtuar njerëzit ishte një nga arsyet kryesore pse ajo u përball me problemet e saj shëndetësore. Ajo kurrë nuk u dorëzua dhe ka punuar fshehurazi prej muajsh për të fituar forcë dhe kontroll mbi zërin e saj”, tha një burim për US Sun.

I njëjti burim madje përmendi se ekziston edhe një Plan b në rast se Celine Dion nuk ia del në fund dhe i krijohen disa komplikime në shëndetin e saj./abcnews