Cili është sekreti i pamjes rinore të Demi Moore?

Cili është sekreti i pamjes rinore të Demi Moore?

Showbiz June 15, 2024 - 14:45

Pothuajse tre dekada më vonë, kthimi i Demi Moore në Kanë shënon gjithashtu rikthimin e saj në rolet kryesore të filmit.

Filmi i saj i ri “The Substance”, i cili u shfaq në Konkurs dhe fitoi skenarin më të mirë, duket si një përgjigje ndaj lutjeve të yllit më të paguar të Hollivudit, i cili vitet e fundit është kufizuar në role dytësore dhe filma, një lloj rënie në krahasim me ditët e lavdisë së kohëve të vjetra, kur gazetarët e përmendnin emrin e saj dhe fitimet ishin astronomike, duke arritur në 12.5 milionë dollarë për filmin Striptease në 1996 dhe e quanin Gimme Moore.

Për Moore, filmi i saj i ri është gjithashtu një mundësi për të folur për plakjen dhe kërkimin e përsosmërisë, pasi ajo luan një personazh televiziv të plakur që për shkak të moshës së saj, vendos të provojë një substancë të paligjshme që riprodhon qelizat dhe krijon përkohësisht një version më i ri, më i mirë i vetes (e luajtur nga Margaret Qualey).

Ndoshta do të ishte e arsyeshme të supozohej se skenaristja dhe regjisori i filmit Coralie Farjit u frymëzua nga ideja e vetë Moore, e cila duket se ka vite që konsumon këtë substancë fantastike, pasi në moshën 61-vjeçare ajo duket më e re dhe më e bukur se kurrë.

Nga ana tjetër, rikthimi i saj në rreshtin e parë të kinemasë është qershia mbi tortë e kthimit të saj total në çështjet aktuale, si për mbështetjen shembullore të burrit të saj dikur të dashur Bruce Willis, i cili vuan nga demenca frontotemporale.

Pak rëndësi ka nëse ylli i është nënshtruar një operacioni plastik apo ka lindur me gjene të mrekullueshme. Ajo që ka rëndësi është që çdo vit ajo bëhet gjithnjë e më e mirë. Në vitin 2022, viti kur ajo mbushi 59 vjeç, ajo vetë modeloi bikinit që dizajnoi për koleksionin Demi Moore X Andie Capsule, duke thyer rregullat se çfarë duhet të veshin gratë dhe se si duhet të duken kur plaken. /oranews