Martohet vajza e Eminemit, Hailie Jade Mathers

Martohet vajza e Eminemit, Hailie Jade Mathers

Showbiz May 21, 2024 - 14:05

Hailie Jade Mathers është bërë zyrtarisht nuse.

Vajza e reperit Eminem ka ndarë lajmin e gëzueshëm me fansat në rrjete sociale.

Ajo njoftoi se ishte martuar me partnerin e saj prej shumë kohësh, Evan McClintock, gjatë fundjavës.

“E zgjuar si grua këtë javë”, nis përshkrimi i Jade Mathers. “Nuk mund të kishim kërkuar një festë më të mirë, më të bukur fundjave. Kishte shumë lot gëzimi, u panë të qeshura e buzëqeshje dhe u ndje shumë dashuri. Evan dhe unë ndihemi kaq mirënjohës për të gjithë familjen dhe miqtë që udhëtuan për të na mbështetur dhe për të qenë pjesë e këtij kapitulli të ri të jetës sonë si burrë e grua”.

Mathers dhe McClintock u fejuan në shkurt 2023 pasi ishin në një lidhje për disa vite.

Image

Hailie – e cila tani është 28 vjeçe dhe një prezantuese/influencuese e suksesshme – ka qenë krah Eminem për shumë vite – marrë parasysh se është përfshirë edhe në disa këngë të tij.

Reperi duhet theksuar se ndan tre fëmijë me ish-bashkëshorten, Kim Scott: Hailie Jade Scott, Alaina Scott dhe Stevie Laine Scott. /Telegrafi

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Hailie Jade (@hailiejade)