Njeriu më i pasur në Indi marton djalin, Rihanna kërkon 5.8 milionë për të kënduar

Njeriu më i pasur në Indi marton djalin, Rihanna kërkon 5.8 milionë për të kënduar

Showbiz March 01, 2024 - 12:59

Gjigantët globalë të teknologjisë, yjet e Bollywood-it, idhujt e popit dhe politikanët po udhëtojnë për në Indi për ngjarjen treditore të manjatit miliarder Mukesh Ambani këtë fundjavë për martesën e djalit të tij.

Këngëtarja e njohur Rihanna ka mbërritur në Jamnagar për festën para dasmës. Për këtë paraqitje ajo do të paguhet 5.8 milionë euro, sipas “MailOnline”. Rihanna, 36 vjeçe dhe partneri i saj A$AP Rocky u filmuan duke ecur nëpër Indi.

Në total, festimet do të kushtojnë 140 milionë euro, thanë burimet për MailOnline. Vetëm kontrata e kateringut, e dhënë për një nga grupet kryesore të hoteleve me pesë yje të Indisë, përflitet të jetë me vlerë rreth 24 milionë euro.

Sipas The Times of India, kuzhinierët e punësuar në hotelin luksoz Jardin kanë përgatitur më shumë se 2500 pjata, nga kuzhina japoneze, meksikane dhe tajlandeze.

Anand Ambani, 28 vjeç, do të martohet me 29-vjeçaren Radhika Merchant korrikun e ardhshëm, por festimet tre-ditore tashmë kanë filluar në Jamnagar, Gujarat. Tregtari vjen nga një familje e pasur aktive në industrinë farmaceutike.

Përveç Rihanna-s, lista e të ftuarve përfshin iluzionistin David Blaine dhe aktorin e Bollywood-it Diljit Dosanjh, si dhe themeluesin e Microsoft-it, Bill Gates, shefin e Meta-s, Mark Zuckerberg dhe disa liderë aktualë dhe ish-politikë, sipas listës së publikuar nga Reliance.

Mes të ftuarve është kreu i Disney Robert Iger, ndërsa një tjetër e ftuar magjepsëse është Ivanka Trump, vajza e ish-presidentit amerikan, si dhe ish-kryeministri i Suedisë Carl Bildt, ish-kryeministri i Kanadasë Stephen Harper dhe Mbreti i Butani.

Kryetari 66-vjeçar i gjigantit të telekomit të naftës Reliance Industries, Mukesh Ambani, është njeriu më i pasur i Azisë sipas listës së miliarderëve të Forbes, me vlerë më shumë se 114 miliardë dollarë. /abcnews

Image

Image