E pazakontë në BBVA: Erjola përgatit hallvën e “vdekjes” për çiftin Ilnisa - Meriton

E pazakontë në BBVA: Erjola përgatit hallvën e “vdekjes” për çiftin Ilnisa - Meriton

Showbiz March 01, 2024 - 10:19

Në një shtëpi ku tensioni dhe emocionet janë gjithmonë në pikën e lartë, Erjola Doçi, një nga pjesëmarrëset e Big Brother VIP Albania, ka shfaqur një sjellje të pazakontë duke përgatitur hallvë për çiftin Ilnisa Agolli dhe Meriton Mjekiqi, të cilën ajo i ka quajtur “të vdekur”.

Ky akt i ndodhur në shtëpinë e Big Brother ka shpërthyer një furtunë komente dhe emocionesh midis pjesëmarrësve dhe ka bërë që shtëpia të jetë në qendër të vëmendjes së mediave dhe shikuesve.

Erjola, e cila është një nga të nominuarat për eliminim këtë javë, ka zgjedhur të shprehë indiferencën dhe kritikën e saj ndaj çiftit Ilnisa-Meriton duke përgatitur hallvë, një ëmbëlsirë tradicionale shqiptare e rezervuar zakonisht për momente të rëndësishme dhe ceremonitë mortore.

 

 

Gjithçka ka nisur kur Erjola ka vendosur të bëjë një deklaratë të fortë për Ilnisën dhe Meritonin, duke i cilësuar ata si “të vdekur”. Në një shenjë ironie dhe provokimi, ajo ka vendosur të gatuajë hallvë, një veprim që ka shokuar të tjerët në shtëpi dhe ka nxitur një reagim të fuqishëm nga Meritoni.

Reagimi i Meritonit ka qenë i ashpër, duke shprehur zhgënjimin dhe ofendimin ndaj këtij veprimi të Erjolës. Çifti ka hyrë në një debat të hapur, duke shkëmbyer fjalë të ashpra dhe emocione të forta, duke bërë që gjendja e tensionuar të arrijë kulmin.

Ndërsa Erjola Doçi ka vendosur t’i dalë përballë situatës me një sjellje sfiduese, është ende pa ditur se si ky incident do të ndikojë në fatin e saj në votimin për eliminim në fund të javës. Për shikuesit, ky moment ka shtuar emocionet dhe intrigat në shtëpinë e Big Brother VIP Albania dhe ka krijuar pritshmëri të mëtejshme për zhvillimet e ardhshme në këtë reality-show të ndjekur me interes nga publiku. /Telegrafi