Babai i Taylor Swiftit akuzohet për goditje me grusht të një fotografi, pas shfaqjes së këngëtares

Babai i Taylor Swiftit akuzohet për goditje me grusht të një fotografi, pas shfaqjes së këngëtares

Showbiz February 29, 2024 - 11:45

Një fotograf australian pretendon se ai u godit me grusht nga babai i Taylor Swiftit në Sydney pas koncertit të këngëtares.

Ben McDonald i tha policisë se incidenti ndodhi në Neutral Bay Wharf, ku Swift dhe babai i saj sapo kishin dalë në breg nga një jaht disa orë pas shfaqjes së fundit të artistes në qytet.

Ndërsa oficerët nuk dhanë emra, policia tha se po heton një sulm të dyshuar nga një 71-vjeçar ndaj një 51-vjeçari në orën 2:30 të mëngjesit me kohën lokale.

Një zëdhënës i tha revistës Rolling Stone se dy persona “ishin duke u shtyrë në mënyrë agresive” për të arritur te Swifti.

Ata shtuan se personat kanë kërcënuar një anëtar të stafit të këngëtares së famshme. /telegrafi