Ndahet nga jeta aktori i “Sex and the City”, Eddie Driscoll

Ndahet nga jeta aktori i “Sex and the City”, Eddie Driscoll

Showbiz February 27, 2024 - 20:46

Aktori i “Sex and the City”, Eddie Driscoll, ka vdekur në moshën 60-vjeçare pas një beteje me kancerin.

Eddie Driscoll luajti në shumë seriale të njohur, duke përfshirë Desperate Housewives, The Last Ship dhe CSI: Miami.

Ai vdiq në Los Anxhelos më 15 dhjetor, zbuloi aktori Jimmy Palumbo.

Sipas Hollywood Reporter, Eddie Driscoll vdiq nga një emboli pulmonare pasi luftoi me kancerin në stomak.

Eddie Driscoll u shfaq në një episod të ‘Sex and the City’ në vitin 2000, ku ai luajti Fendi Man. Ai gjithashtu u shfaq në një episod të ‘Mad Men’ në 2014 dhe serialin e dashur dramatik 24 në 2007.

Eddie Driscoll ishte më i njohur për rolin e tij në The Last Ship, ku luajti Randall Croft. Ai u shfaq në shtatë episode të serialit në vitin 2016.

Ndër të tjera, ai është shfaqur në Entourage, LA Noire, Days of Our Lives, Outlaw dhe This Is Us. /abcnews