Princi William anuloi në minutën e fundit pjesëmarrjen e tij në memorialin e ish-mbretit Konstantin

Princi William anuloi në minutën e fundit pjesëmarrjen e tij në memorialin e ish-mbretit Konstantin

Showbiz February 27, 2024 - 17:14

“Për arsye personale” dhe “në momentin e fundit” Princi William njoftoi se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë përkujtimore të kumbarit të tij, kushëririt të dytë të babait të tij dhe ish-mbretit të Greqisë, Konstandinit. Dhe babai i William, Mbreti Karli III, do të mungojë në ceremoninë në Kështjellën Windsor pasi ai i nënshtrohet trajtimit të kancerit.

Mbretëresha Camilla si dhe anëtarë të tjerë të familjes mbretërore do të marrin pjesë në shërbimin përkujtimor, siç raportohet nga Daily Mail.

Nuk janë dhënë detaje të mëtejshme për mungesën e William dhe nuk dihet nëse ka lidhje me rikuperimin e vazhdueshëm të gruas së tij Kate Middleton nga operacioni abdominal muajin e kaluar.

Princi i Uellsit thuhet se telefonoi familjen mbretërore greke për të kërkuar falje, ndërsa Pallati Kensington këmbënguli që Kate ishte ende “mirë” në shtëpi.

Mbretëresha Camilla mbërriti me ish mbretëreshën Anne Maria. Princesha Anne, e cila kishte përfaqësuar familjen mbretërore britanike në funeralin e ish-mbretit, ishte gjithashtu e pranishme në ceremoni./abcnews

Image

 

Image

 

Image