Ryan Gosling do të interpretojë “I’m Just Ken” në çmimet “Oscar”

Ryan Gosling do të interpretojë “I’m Just Ken” në çmimet “Oscar”

Showbiz February 27, 2024 - 15:50

Ryan Gosling do të performojë live këngën e nominuar për Oscar “I’m Just Ken” nga filmi “Barbie” në natën e madhe të 96-të të Çmimeve të Akademisë.

Pas disa muajsh pasigurie rreth paraqitjes dhe performancës së Ryan Gosling të “I’m Just Ken” në ceremoninë e ndarjes së çmimeve, Variety ka konfirmuar se aktori do t’i bashkohet Mark Ronson në skenën e Oscars.

Aktori kanadez fitoi një nominim për aktorin më të mirë në rol dytësor për rolin e tij si Ken në filmin “Barbie” dhe është nominuar për këngën më të mirë origjinale – për “I’m Just Ken” dhe “What Was I Made For?” nga Billie Eilish.

Mark Ronson, i cili bashkë-shkruan këngën me Andrew Wyatt, kur u pyet më parë nga The Hollywood Reporter nëse donte që kënga të debutonte në Oscars, tha se ai dhe pjesa tjetër e ekipit ” do të donin më shumë se çdo gjë tjetër për Ryan. për të realizuar këngën” dhe zbuloi se për aktorin “ishte ëndrra e tij që në ditën e parë që ishte në studio”.

Nata e fundit e filmit do të zhvillohet më 10 mars, e organizuar për herë të katërt nga Jimmy Kimmel. /abcnews