Vdes në moshën 65-vjeçare muzikanti irlandez, Shane MacGowan

Vdes në moshën 65-vjeçare muzikanti irlandez, Shane MacGowan

Showbiz November 30, 2023 - 14:00

Kantautori dhe këngëtari i “The Pogues”, Shane MacGowan, ka vdekur në moshën 65-vjeçare, pas një sëmundjeje të rëndë. Muzikanti, hitet e të cilit përfshijnë Fairytale of New York të vitit 1987 dhe A Pair of Brown Eyes, vuante nga një sëmundje prej disa kohësh.

MacGowan gjithashtu kishte probleme me drogën dhe alkoolin. MacGowan vdiq në orën 3:30 të mëngjesit të sotëm me gruan dhe motrën pranë tij.

Më 22 nëntor, bashkëshortja e tij tha se ai ishte larguar nga spitali dhe vetëm disa ditë më vonë ata festuan përvjetorin e martesës. /abcnews