E keni parë në seritë turke, aktorja pranon se është shqiptare: Në shtëpi vazhdojnë traditat shqiptare

E keni parë në seritë turke, aktorja pranon se është shqiptare: Në shtëpi vazhdojnë traditat shqiptare

Showbiz November 20, 2023 - 10:02

Aktorja e njohur e serialeve turke, Su Burcu Yazgi Coshkun, pak ditë më parë pranoi se është me origjinë shqiptare.

Image

Teksa ishte e ftuar në një emision, Burcu tregoi se është lindur dhe rritur në Turqi, por nëna e saj është shqiptare.

Image

Gjatë bisedës, moderatori e pyeti atë rreth zakoneve dhe ushqimeve tradicionale të shqiptarëve, për çka aktorja tha se në familjen e saj vazhdojnë ende traditat shqiptare.

Image

”Në shtëpi për shembull vazhdojnë traditat shqiptare ende, ushqimi i preferuar pulë me pilaf, është shumë e mirë”, tha aktorja.

@spiritualvids Su Burcu Yazgi Coskunë #kardeslerim #onurseyityaran #suburcuyazgicoëkun #asdor #onyaz #asdoredi #asiyeeren #dorukatakul #kardeëlerim #edit #turkishseries #turkishdrama #turqisht #fyp #fyp> #virale #explore ë original sound - ë