Schwarzeneggeri festoi 40-vjetorin si qytetar amerikan: Të gjitha ia kam borxh SHBA-së

Schwarzeneggeri festoi 40-vjetorin si qytetar amerikan: Të gjitha ia kam borxh SHBA-së

Showbiz September 19, 2023 - 23:11

Arnold Schwarzenegger është krenar që është një amerikan. Aktori ka festuar 40-vjetorin e nënshtetësisë amerikane duke postuar në Instagram një koleksion fotosh nga “udhëtimi” i tij si djalë i ri në Austri për t’u bërë shtetas amerikan.

 “Sot, 40 vjet më parë, u bëra shtetas amerikan. Është një nga ditët më të rëndësishme të jetës sime. Të gjitha ia kam borxh Amerikës. Lindur në Austri, made in America!”, ka shkruar ish-guvernatori i Kalifornisë.

Postimi i aktorit përfshinte foto të jetës së tij para dhe pas mbërritjes në Amerikë, duke përfshirë pamjet e tij duke bërë betimin për nënshtetësinë amerikane në 1983, i veshur me një këmishë flamuri amerikan dhe një kapele Uncle Sam, duke mbajtur dy flamuj amerikanë për të pozuar përpara shenjës ikonike të Hollivudit.

Ai e shoqëroi foton me audio me një fjalim që mbajti në Konventën Kombëtare Republikane të vitit 2004 në Nju Jork.

“Bashkëqytetarët e mi amerikanë, ky është një moment fantastik për mua. Të mendosh se një djalë dikur i dobët nga Austria mund të rritet për t’u bërë guvernator i shtetit të Kalifornisë, kjo është ëndrra e një emigranti”, tha Schwarzenegger në video. /abcnews