Mozziku mbështet marshin e “Liria ka emër”

Mozziku mbështet marshin e “Liria ka emër”

Showbiz March 26, 2023 - 22:00

Të dielën, më 2 prill, në Prishtinë, platforma “Liria ka emër”, organizon Marsh qytetar dhe solidarizues në mbështetje të luftës së drejt të UÇK-së dhe ish-krerëve të saj, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi, Rexhep Selimi dhe bashkëluftëtarët e tyre në Hagë.

Marshi do të niset nga sheshi “Zahir Pajaziti” dhe do të vazhdojë në drejtim të sheshit “Skënderbeu”.

Edhe reperi Mozzik ka njoftuar se do të marrë pjesë në marshin për drejtësi të ftuar nga iniciativa “Liria Ka Emër”.

Ndërkohë, mbi 20 organizata të ndryshme e kanë konfirmuar mbështetjen dhe pjesëmarrjen në marshin e datës 2 prill.

Image