Olta qan teksa flet për Luizin: Ndihem në faj, sikur po ia nxjerrë Kiarën me dorë jashtë

Olta qan teksa flet për Luizin: Ndihem në faj, sikur po ia nxjerrë Kiarën me dorë jashtë

Showbiz March 22, 2023 - 23:18

Nominimi i mbrëmshëm (e martë) gjatë spektaklit në mes të Kiara Titos dhe Olta Gixharit ka shkaktuara shumë zhurmë si brenda ashtu edhe jashtë shtëpisë së famshme.

Aktorja dhe moderatroja janë përballë njëra-tjetrës dhe njëra prej tyre pritet që të largohet të shtunën e ardhshme.

Ndërkohë, këngëtari Luiz Ejlli që konsiderohet si një prej protagonistëve të këtij edicioni ka ‘kërcënuar’ vazhdimisht se në rast që Kiara eliminohet ai do të largohet bashkë me të.

Por, në anën tjetër edhe Olta e cila konsiderohet si kundërshtarja kryesore e Luizit në shtëpinë e famshme nuk i ka pritur mirë këto deklarata të tij.

Tha se do të largohet nga BBVA në rast se eliminohet Kiara, Luizi ndryshon qëndrim: Duhet ta pranoj realitetin, publiku më do vetëm

Ajo në disa raste ka tentuar që Luizi të ndryshonte mendim, ndërsa në një diskutim me Deamishel ajo është përlotur duke thënë se ndihet në faj për gjithë këtë situatë.

Madje, Gixhari u shpreh se e ka menduar që të largohet edhe ajo në rast që Luizi vendos ta dalë bashkë me Kiarën.

“Nuk do të dalë ai, bën filma kot shyqyr që e ndërpreu këtë sepse po u bën shumë presion publikut, është gjynah edhe për mua, kam lënë shpirti këtu, kam lënë djalin jashtë, po më këputet shpirti, e di unë çfarë brenge kam, tani ky thotë po doli Kiara do të dalë edhe unë, më lë edhe një barrë tjetër kaq të madhe, e di sa keq ndihem, duket sikur unë po ia nxjerrë me dorë jashtë, e di sa me faj ndjehem nuk e di çfarë të bëjë”, është shprehur Olta.

Mbetet të shihet si do të rrjedhin situata deri të shtunën kur mbahet spektakli i radhës dhe cila prej banoreve do ta lë përfundimisht garën për çmimin e madh prej 100 mijë eurosh. /Telegrafi/