“Nami” në mediat britanike, si u përfshi emri i Rita Orës në dosjet e policisë për vrasjen e një të riu në Londër?

“Nami” në mediat britanike, si u përfshi emri i Rita Orës në dosjet e policisë për vrasjen e një të riu në Londër?

Showbiz January 26, 2023 - 09:12

Një nënë u shpërtheu në lot teksa kërkonte informacione për vrasjen e djalit të saj, teksa Policia kërkon një makinë me targa të personalizuara ‘Rita Ora’.

Babai i dy fëmijëve Liam Smith u gjet i vdekur në fund të rrugës së tij në Shevington, Wigan, më 24 nëntor, pasi u qëllua për vdekje dhe më pas u dogj me acid. Policia e Mançesterit po vazhdon të apelojë për informacion mbi incidentin dhe publikoi imazhe të një makine Mitsubishi Shogun Elegance, e cila ishte parë pranë shtëpisë së Smith para vdekjes së tij.

Image

Kryeinspektorja e detektivit Gina Brennand tha se makina Mitsubishi, u pa pranë shtëpisë së zotit Smith më 2 nëntor dhe më 24 nëntor për 10 orë. Ajo tha se makina, e cila përdorte numra të rremë të targash, si psh; EJ57UPE dhe R22 ORA.

Image

Sigurisht që këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora nuk ka të bëjë me ngjarjen dhe nuk dihet nëse targat janë inspiruar nga ajo, por kjo ka mjaftuar për tu bërë kryefjalë e mediave të huaja.

Image

Image