Pamje nga koncerti madhështor i Dua Lipës në sheshin “Skënderbej” në Tiranë

Pamje nga koncerti madhështor i Dua Lipës në sheshin “Skënderbej” në Tiranë

Showbiz November 28, 2022 - 23:00

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, ka qëndruar prej disa ditësh në Shqipëri.

Kjo për faktin se do të performonte më 28 Nëntor, në 110 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë.

Paraprakisht, ajo ka marrë nënshtetësinë e Shqipërisë teksa ka mbajtur edhe një konferencë para mediave.

Ylli ndërkombëtar u shpreh e lumtur që do të interpretonte në Tiranë dhe se me këtë rast do të mbyllte turneun “Future Nostalgia”.

Në nisjen e koncertit, ka qenë kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj – ai i cili ka ndarë pamje nga koncerti madhështor i Duas.

Në bazë të fotografive, duket se janë mbledhur mijëra shqiptarë për t’u argëtuar me hitet e Lipës në festën e madhe të shqiptarëve.

Kjo njëherësh do të jetë shfaqja e 94-të e 27-vjeçares, një mënyrë e mrekullueshme për të përmbyllur turneun në kuadër të albumit “Future Nostalgia”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Erion Veliaj (@erionveliaj)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Erion Veliaj (@erionveliaj)