Dua Lipa reagon për rastin e dhunimit të 11-vjeçares në Prishtinë

Dua Lipa reagon për rastin e dhunimit të 11-vjeçares në Prishtinë

Showbiz September 01, 2022 - 21:57

Të shtunën dyshohet se një vajzë 11-vjeçare është dhunuar nga pesë persona në Prishtinë.

Ky rast tragjik ka tronditur opinionin dhe ka shkaktuar shumë reagime.

Dje është mbajtur një protestë masive në kryeqytet, ku kanë marrë pjesë edhe shumë personazhe të estradës.

Edhe ylli kosovarë me famë botërore, Dua Lipa ka reaguar pas këtij rasti.

Ajo ka shpërndarë një fotografi të protestës e cila u mbajt dje me mbishkrimin “Mbrojtje për vajzat dhe gratë”. /Zëri

Image