Vdes aktori i njohur nga filmi “Titanic”

Vdes aktori i njohur nga filmi “Titanic”

Showbiz July 26, 2022 - 08:24

Aktori David Warner, i cili luajti në filma si “The Omen” dhe “Tron”, ka vdekur në moshën 80-vjeçare nga një sëmundje e lidhur me kancerin.

Lajmin e ka bërë të ditur familja e tij.

Warner ishte gjithashtu i njohur për rolin e ndihmësit të keq të Billy Zane, Spicer Lovejoy, në filmin "Titanic" të vitit 1997 të James Cameron.

Kohët e fundit ai u shfaq si detari Admiral Boom në filmin “Mary Poppins Returns”.

Warner vdiq të dielën në Denville Hall, në një shtëpi kujdesi. /Zëri

Image