Dafina Zeqiri pjesëmarrëse në festivalin e njohur ndërkombëtar

Dafina Zeqiri pjesëmarrëse në festivalin e njohur ndërkombëtar

Showbiz May 01, 2022 - 16:22

Këngëtarja kosovare Dafina Zeqiri, do të jetë në mesin e shumë artistëve që do të përformojnë për tetë ditë në festivalin “Roskilde Festival”.

Dafina është shprehur e nderuar që do të merr pjesë në këtë festival më 2 korrik, ndërsa ka ndarë lajmin përmes rrjeteve sociale, transmeton Zeri.info.

Festivali Roskilde është festivali më i madh i muzikës dhe arteve në Evropën Veriore. Është gjithashtu një nga festivalet më të vjetra, që daton që nga viti 1971 dhe mbahet në Danimarkë.

Festivali për tetë ditë llogaritet se mbledh 130 mijë vizitorë dhe të gjitha të ardhurat e mbledhura jepen për bamirësi. /Zëri

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DAFINË MOJ (@dafina.zeqiri)