“Për nder të grave shqiptare që kanë lënë gjurmë historike”, Tayna publikon album më 28 nëntor

“Për nder të grave shqiptare që kanë lënë gjurmë historike”, Tayna publikon album më 28 nëntor

Showbiz November 27, 2021 - 20:32

Rep artistja, Tayna ka finalizuar albumin e saj dhe pritet ta publikojë nesër.

Ka muaj të tërë që rep artistja me prejardhje nga Prizreni, e suksesshme në skenën muzikore ka paralajmëruar albumin e saj të parë.

Tayna para pak çastesh ka publikuar foto dhe video ku dëgjohet Nexhmije Pagarausha, duke treguar se albumi saj do të jetë pikërisht dedikim për gratë shqiptare që kanë lënë gjurmë në historinë tonë në fusha të ndryshme.

“Shume gra dhe vajza shqiptare kane lene gjurme ne historine tone ne fusha te ndryshme. Meqe rikujtohen rralle, une kam vendosur qe albumin tim te pare ta nis me disa nga ato ë 28 Nentor – Album Intro “Heroinat”, ky është përshkrimi i Taynës teksa ka paralajmëruar albumin.

Ndryshe, kënga e fundit është bashkëpunimi me Ledrin me titull “Hala”.

Image