Infektuar: 101517
Shëruar: 87012
Vdekur: 2072
Më në fund vjen “Twist”, filmi i famshëm britanik me Rita Orën

Më në fund vjen “Twist”, filmi i famshëm britanik me Rita Orën

Showbiz January 27, 2021 - 14:59

Filmi i shumëpritur britanik “Twist” do të jetë pjesë e kinemave nga data 29 janar.

Pjesë e këtij filmi është artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora.

Faqja zyrtare e Sky Cinema në Instagram ka publikuar një video të shkurtër, përmes së cilës shfaq rolet kryesore, dhe aktorët që i interpretojnë ato.

“Twist” është përshtatje e origjinalit klasin të Charles Dickens, i sjellë tani në një version të ri në një ngjarje që zhvillohet në Londrën moderne, ku një grup banditësh të rinj të zgjuar në rrugë planifikojnë heqjen e shekullit për ditën e pagës përfundimtare.

Filmi përmban një kast britanik me të gjithë yjet e famshëm, duke përfshirë dy herë fituesin e Çmimit “Oscar”, Sir Michael Caine në rolin e ‘Fagin’, Lena Headey në rolin e ‘Sikes’, Rita Ora luan rolin e ‘Dodge’, Franz Drameh në rolin e ‘Batesey’, Sophie Simnett në rolin e ‘Red’ dhe prezantimin e Raff Law në rolin kryesor të “Twist”.

Filmi është prodhuar nga ‘Unstoppable Film and TV’, ‘Pure Grass Films’, ‘FAE Film and Television’, dhe është bashkëprodhuar nga ‘Sky Cinema’ dhe ‘Red Bull Media House’.

Skenari i “Twist” është shkruar nga John Wrathall dhe Sally Collett, ndërsa producentë janë: Matt Williams, Ben Grass, Jason Maza dhe Noel Clarke./tch