Infektuar: 55851
Shëruar: 49269
Vdekur: 1410
Ceremonia më e rëndësishme në industrinë muzikore shtyhet nga koronavirusi

Ceremonia më e rëndësishme në industrinë muzikore shtyhet nga koronavirusi

Showbiz January 06, 2021 - 18:49

Një nga ceremonitë më të rëndësishme në industrinë muzikore, “Grammy Awards 2020”, u shty për shkak të koronavirusit.

Ndarja e çmimeve do të zhvillohej në 31 janar, por për shkak të rritjes në SHBA, veçanërisht në Los Angeles, u shty në 14 mars.

Listën e nominimeve në Grammy e kryeson Beyonce, Taylor Swift dhe këngëtarja shqiptare Dua Lipa.

Një sërë ceremonish të tjera prestigjioze si Oscars, Golden Globes dhe Brit Awards, gjithashtu janë shtyrë nga pandemia./A2

Image