Infektuar: 70185
Shëruar: 313132
Vdekur: 1616
Artistët shqiptarë me miliona dëgjime në Spotify, publikohen statistikat gjatë vitit 2020

Artistët shqiptarë me miliona dëgjime në Spotify, publikohen statistikat gjatë vitit 2020

Showbiz December 02, 2020 - 22:35

Meqenëse jemi në prag të fundvitit dhe vëmendja më shumë është tek artistët shqiptarë, edhe gjatë këtij viti janë grumbulluar të arriturat apo sukseset e tyre në bazë të statistikave të publikuara.

Krahas YouTube, një platformë mjaft e përdorur viteve të fundit është bërë edhe Spotify.

Dhe tashmë këngët shqiptare pas kanalit të tyre zyrtar transmetohen edhe në këtë të fundit, si një platformë e besueshme dhe mjaft e pëlqyer.

Së fundmi, këngëtarët shqiptarë kanë ndarë përmes rrjeteve sociale sukseset e tyre që kanë arritur në Spotify gjatë 2020.

Ata tregojnë se sa njerëz kanë dëgjuar këngët e tyre dhe në sa qytete apo shtete janë transmetuar ato.

Mozzik, DJ Regard, Kidda dhe Majk – janë ndër artistët që kanë ndarë statistikat rreth muzikës së tyre me fansat në rrjetet sociale.

Majk duket se ka mbledhur mbi 12.2 milionë dëgjime dhe këngët e tij janë transmetuar në 92 vende, Kidda ndërkohë ka mbledhur 40.8 milionë dëgjime, DJ Regard në anën tjetër 653.2 milionë dëgjime, Mozzik 94.9 dhe producenti Cricket 5.5 milionë.

Loredana ndërkaq u shpall reperja më e dëgjuar sivjet në hip-hopin gjerman, sipas Spotify.

Image