Infektuar: 4715
Shëruar: 2227
Vdekur: 101
Tolgahan Sayisman uron në shqip: Gëzuar Bajramin të gjithëve

Tolgahan Sayisman uron në shqip: Gëzuar Bajramin të gjithëve

Showbiz May 24, 2020 - 23:38

Që nga lidhja me bukuroshen shqiptare, Almeda Abazi, aktori i njohur turk, Tolgahan Sayisman, nuk i harron shqiptarët në festa të ndryshme.

Të dielën ishte dita e parë e Fitër Bajramit, të cilën e festojnë besimtarët myslimanë anembanë botës.

Dhe natyrisht se yjet e shumta i kanë shfrytëzuar rrjetet sociale për t’i uruara fansat e tyre që i takojnë fesë islame për këtë festë të rëAi e ka publikuar një fotografi të përbashkët me Almedën në Instagram, ndërsa në urimin e tij ka shkruar edhe në shqip: “Gëzuar Bajramin të gjithëve!”.ndësishme. Këtu nuk ka bërë përjashtim edhe Tolgahan Sayisman, i cili i ka uruar fansat e tij përmes rrjeteve sociale.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Herkese Iyi Bayramlar! ë Gëzuar Bajramin te gjithëve! ë Eid Mubarak! ë

A post shared by Tolgahan Sayëman (@tsayisman) on

Sayisman u bë i njohur te publiku shqiptar me rolin e Çinar Ilgaz në serialin “Lale Devri” (2010-2014), ndërsa me ish-Miss Shqipërinë janë prindër të një djali njëvjeçar.