Infektuar: 3356
Shëruar: 1874
Vdekur: 66
Fotografi e rrallë e Albin Kurtit nga fëmijëria

Fotografi e rrallë e Albin Kurtit nga fëmijëria

Showbiz October 21, 2019 - 08:38
Lexoni detajet

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është politikani më i përfolur në Kosovë.

Kjo pasi si fitues i zgjedhjeve të jashtëzakonshme të 6 tetorit, Kurti dhe partia e tij kanë dalë të parët, duke bërë kështu që ai si kandidat për kryeministër të vendit të jetë më i votuari në këto zgjedhje

Kurti që dikur ishte udhëheqës i protestave studentore në Kosovë, është kthyer në liderin më të dashur për kosovarët.

Ata ia besuan votën duke e nxjerrë kështu më të votuarin e zgjedhjeve të fundit në Kosovë.

Tashmë të gjithë e njohim Albin Kurtin e ditëve të sotme, por a e keni parë si është dukur ai ku ka qenë fëmijë?

Në foton më poshtë mund ta shihni Albin Kurtin kur ka qenë fëmijë, ku shihet së bashku me mësuesen e tij, Nafije Deva.

Image