Infektuar: 1057
Shëruar: 841
Vdekur: 30
Kështu ka ndikuar sëmundja e rrallë në fytyrën e yllit, Kim Kardashian

Kështu ka ndikuar sëmundja e rrallë në fytyrën e yllit, Kim Kardashian

Showbiz September 20, 2019 - 11:31
Lajmet e fundit nga showbizi

Ylli i televizionit dhe i mediave sociale, Kim Kardashian, ka disa ditë që ka lajmëruar publikun se vuan nga një sëmundje e rrallë e lëkurës e tipit “Psoriasis”, e cila i ka shkaktuar asaj shenja nëpër fytyrë e trup, shkruan Indeksonline.

“Psoirasis” është një sëmundje e lidhur me imunitetin që shfaq shenja të skuqjes në pjesë të ndryshme të trupit, duke prekur zakonisht bërrylat, gjunjët, ose kokën.

E këtë po e vuan edhe Kim Kardashian, e cila po i përjeton mjaft rëndë shenjat e kësaj sëmundjeje.

Së fundmi janë shpërndarë fotografi ku shihet se ajo ka pasur pasoja nga kjo sëmundje.

Por si duket Kim po i kushton vëmendje të madhe fytyrës dhe trupit me produkte të ndryshme që të mos vërehen shenjat e sëmundjes në paraqitjet e saj publike. /Indeks

Image

Image

Image

Image