Dua Lipa nominohet në tri kategori në ''Video Music Awards'', përfshirë edhe çmimin kryesor

Dua Lipa nominohet në tri kategori në ''Video Music Awards'', përfshirë edhe çmimin kryesor

Showbiz korrik 17, 2018 - 08:21
Lexoni lajmet më të fundit nga showbizi vendor dhe ndërkombëtar

Një artiste shqiptare që po shënon famë në gjithë botën është edhe Dua Lipa.

Këngëtarja, emri i së cilës tashmë njihet në gjithë botën, është nominuar në tri kategori të “VMA”, shkruan lajmi.net.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Dua përmes rrjeteve sociale, e cila zbuloi edhe kategoritë në të cilat nominohet dhe këngët përkatëse.

Me “New Rules”, ajo nominohet në kategorinë kryesore, pra “Kënga e vitit”, me “IDGAF” për “Koreografinë më të mirë”, kurse me “One Kiss” në duet me Calvin Harris u nominua për “Vallëzimin më të mirë”.

Ky është sukses shumë i madh për Dua Lipën të nominohet në tri kategori të ndryshme, me tri këngë.