Dua Lipa e uron babain, ja për çfarë

Dua Lipa e uron babain, ja për çfarë

Showbiz qershor 17, 2018 - 09:10
FOTO

Sot është dita e baballarëve dhe për nder të kësaj dite këngëtarja e njohur me famë ndërkombëtare, Dua Lipa përmes një fotografie të postuar në “Instagram”, ka uruar babanë saj, Dukagjin Lipen, shkruan “Zëri.info”.

Kujtojmë se këngëtarja është lindur dhe rritur në Kosovë, ndërsa tani karrierën e saj po e vazhdon në tregun ndërkombëtar duke u bërë kështu njëra ndër këngëtaret më të suksesshme në botë.

LEXO EDHE: Për shkak të Kosovës shfaqet rivaliteti mes Dua Lipës e Rita Orës?

Po ashtu babai i saj Dukagjin Lipa këto ditë është duke qëndruar në Kosovë, ku po merret me organizimit të festivalit “Sunny Hill”, i cili do të mbahet me datën 10.11 dhe 12 gusht 2018 në parkun e Gërmisë në Prishtinë, e ku do të marrin pjesë shumë këngëtar të njohur nga Kosova, rajoni dhe më gjerë. /ZËRI

Image