Ky është ministri kosovar që po agjeron edhe këtë vit muajin e Ramazanit

Ky është ministri kosovar që po agjeron edhe këtë vit muajin e Ramazanit

Showbiz maj 16, 2018 - 10:14
Lexo detajet

Ai njihet si një agjerues i rregullt i muajit të Ramazanit.

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, nuk e kishte lën Ramazanin as në ditët kur ky muaj kishte rënë në kohën e fushatës, e pa marrë parasysh akiviteteve të shumta, Pacolli e kishte agjeruar.

Edhe pse tani është Ministër i Jashtë me aktivitete të shumta, Pacolli edhe këtë vit po agjeron, shkruan Magazina.al

Ai dje përmes një urimi, ka bërë të ditur se edhe këtë vit është agjerues.

“Motra dhe Vëllezër të dashur,Kam kënaqësinë t’ju uroj muajin e shenjtë të Ramazanit, i cili për ne muslimanët fillon nesër. Gjatë këtij muaji të bukur, ju uroj të gjithëve lumturi, harmoni dhe shëndet në shtëpitë e juaja. Gjithë agjëruesëve i uroj agjërim të lehtë. Të solidarizohem me çdo kënd në nevojë, dhe të respektojmë njëri tjetrin”, ka shkruar Pacolli në urimin e tij.