Drejt altarit për herë të gjashtë, Ibrahim Tatlises i propozon live martesë ish-bashkëshortes

Drejt altarit për herë të gjashtë, Ibrahim Tatlises i propozon live martesë ish-bashkëshortes

Showbiz janar 11, 2018 - 20:55

Ibrahim Tatlises është një këngëtaret më të famshëm në shtetin turk dhe më gjerë.

Ibo në vitin 2011 u sulmua nga një grup i armatosur duke u plagosur në kokë, e cila e gjë e mbajti për disa kohë në gjendje koma.

Me të rimarrë veten, ai kishte bërë disa premtime që do t’o realizojë në jetë dhe ka filluar me të parën.

Këngëtari 66-vjeçar ka befasuar publikun duke qenë mysafirë në emisionin e këngëtares Seda Sayan, i cili bën fjalë për krijimin e çifteve të reja.

Ai i ka propozuar martesë ish-bashkëshortes me të cilën u shkurorëzua pesë vjet më parë, Aysegul Yildiz.

“Unë jam duke menduar të martohem. Unë do t’i propozojë martesë nënës së Elif Ayëegül Yëldëz. Nuk jam i dashuruar me Aysegul Yëldëzin, por dua të martohem. Unë i propozoj nga ekrani televiziv”, tha Tatlises.

Image

Theksojmë se martesa e Tatlëses me Yëldëzin zgjati dy vjet dhe përfundoi me marrëveshje të dyanshme në vitin 2013.

Ndryshe, Ibo në 62 vjet jete është martuar katër herë duke përfshirë kurorëzimet me aktoren Perihan Savaë, Adalet Durak, Melek Zubeyde, Derya Tuna, Asena dhe Ayëegül Yëldëz.

Image

Kujtojmë se aktori është baba i shtatë fëmijëve, ëdo Tatlëses, Dilan Çëtak, Ahmet Tatlë, Melek Zubeyde Tatlë, Gülëen Tatlë, Elif Ada Tatlë, Gulden Tatlë. /Telegrafi/