Tri net në Maltë, Romë, Milano ose Pragë duke filluar nga 199 euro

Tri net në Maltë, Romë, Milano ose Pragë duke filluar nga 199 euro

Lifestyle November 21, 2023 - 10:42

Vjeshta dhe dimri vijnë me plot oferta nga Eurokoha për destinacionet më të kërkuara në Evropë.

Roma, Milano, Praga, Malta janë vetëm disa prej destinacioneve të shumta që Eurokoha po ofron gjatë këtyre muajve, duke jua sjellë edhe çmimet më të volitshme për të vizituar vendet me plot kulturë e histori.

Ofertat nisin nga 3 net prej 199 eurove, ndërsa ju mund të zgjidhni destinacionin tuaj, ku përveç pushimit, ju do të mahniti nga historia e lashtë, kultura, por edhe eleganca e këtyre destinacioneve, të cilat janë të përshtatshme për të vizituar në çdo stinë.

Më poshtë jua sjellim ofertat që Eurokoha ka aktualisht për këto destinacione, ndërsa shumë shpejt do të shtohen edhe shumë qytete të tjera evropiane.

Tri net në Malta, 199 euro

Malta është një destinacion magjik që të kujton periudhat e lashta dhe të kthen në një botë të bukurisë së pazakontë.

Me një histori të pasur që përfshin periudhën e fenikasve, romakëve, bizantinëve dhe kavalerëve të San Gjonit, Malta është një vatrë e pasur e trashëgimisë kulturore. Qyteti i vjetër i Valletës është një bukuri arkitektonike me rrugicat e saj të ngushta dhe pallatet barok. Katedralja e San Gjonit dhe Forteza e San Elmo janë vetëm disa nga pikat e interesit që nuk duhet të humbisni.

Malta ofron gjithashtu një bregdet të mrekullueshëm me plazhe të pasura me rërë dhe ujë të kthjelltë. Gëajn Tuffieëa dhe Golden Bay janë destinacionet e përkryera për të shijuar diellin dhe detin. Në ishullin e vogël të Gozës, mund të zhyteni në atmosferën e qetë dhe të vizitoni tempujt e lashtë, si Ta' Pinu, duke përjetuar një udhëtim kulturor të mrekullueshëm.

Përveç kësaj, kuzhina malteze do të bëjë të ndiheni si në parajsë. Gjellërat tradicionale si pastizzi (bukë me djathë ose gëlqere), fenki (pezmatim i pjekur) dhe qagëaq tal-gëasel (rrethi me miell me një mbushje të ëmbël) janë disa nga shijet që nuk duhet të humbisni. Me një ofertë tërheqëse nga Eurokoha, kjo është një mundësi unike për të shijuar bukuritë natyrore dhe trashëgiminë kulturore të Maltës, duke bërë këtë udhëtim një përvojë të paharrueshme.

Magjia e qytetit të bukur të Romës – tri net prej 199 eurove

Roma është një nga qytetet më të mrekullueshme në botë, një qytet me një histori të pasur që përqafon mijëra vjet, një pasqyrë e lashtësisë dhe e pasurisë kulturore, dhe që ofron shumë për të gjithë vizitorët e saj. Me arkitekturën e saj spektakolare të shekujve të kaluar dhe bukurinë natyrore të rrugëve të saj me gurë, Roma është një destinacion i veçantë për të kaluar një pushim të mrekullueshëm.

Disa prej vendeve më të njohura për të vizituar në këtë qytet janë Koloseu, një amfiteater i lashtë i njohur për garat e gladiatorëve, Forumi Romak, një kompleks i rrugëve dhe sheshave të lashta që ndodhen në qendër të qytetit, dhe Vatikani, shteti më i vogël në botë dhe shtëpia e Papës.

Po ashtu, mos harroni të shijoni kuzhinën italiane në një restorant tradicional dhe të ecni në rrugët e ngushta të qytetit për të zbuluar një atmosferë të vërtetë romanë. Një vizitë në Fontanën e Trevit dhe Shatërvani i Spanjës janë gjithashtu në listën e rekomanduar të aktiviteteve në Rome. Përjetoni këtë qytet të mrekullueshëm dhe ngarkoni bateritë tuaja për kujtimet e një jete!

Milano, qyteti i bukurisë dhe elegancës, dy net prej 210 eurove

Çdo rrugë, shesh, dhe ndërtesë rrëfen një histori të pasur të artit dhe arkitekturës. Piazza del Duomo, me katedralen e tij të mrekullueshme, është një shembull i bukurisë së ndërthurur me historinë e gjatë të qytetit. Këtu, moda dhe tradita bashkohen në një harmoni të paimagjinueshme.

Një udhëtim në Milano nuk është vetëm një eksperiencë vizuale, por një ngjarje emocionuese që prek të gjitha shqisat. Nëpërmjet galerive të artit, bulevardëve të bukura dhe qytetit të vjetër të Brera, shijoni një atmosferë të veçantë që frymëzon dhe ngacmon. Nga vitrina e butikëve të modës deri te arkitektura e tij e paharruar, Milano është një oazë e vërtetë e bukurisë që do t'ju mbetet në zemër gjatë gjithë jetës. ë

Praga – 4 net duke filluar prej 325 eurove

Praga, një perlë e arkitekturës mesjetare me një histori të pasur dhe një atmosferë romantike.

Qyteti i vjetër, një trashëgimi e trashëguar nga shekujt, shkëlqen me sheshe të mrekullueshme dhe ndërtesa historike që flasin për kohën e kaluar. Katedralja e Shën Viti, Karli i Mostit dhe Kështjella e Pragës janë disa nga atraksionet që do të shfaqni gjatë këtij udhëtimi.

Mos harroni të eksploroni një nga rrugët më të famshme të Pragës, Charles Bridge, një vend i veçantë për të kapur frymën e historisë dhe për të shijuar pamjet e lindjes së diellit.

Me këtë ofertë të veçantë nga Eurokoha, ju do të keni mundësinë të përjetoni një përzierje të bukur midis romantizmit të vjetër dhe modernitetit të sotëm të Pragës, duke lënë një kujtim të paharrueshëm për të mbajtur për gjithë jetën. Merrni këtë mundësi për një udhëtim të mrekullueshëm dhe njihuni me një nga qytetet më të bukura të Evropës.

Në çmim janë të përfshira:

• Aviobileta

• Akomodimin neë hotel me mëngjes për 4 net

Për më shumë informata ose rezervime na kontaktoni në 038 235 235 ose në zyrat tona te Qafa, te Hoteli Grand dhe Swiss Diamond.