Koreografi Robert Nuha do ta përfaqësojë Kosovën në “Jerusalem Solo Dance Festival” në Izrael

Koreografi Robert Nuha do ta përfaqësojë Kosovën në “Jerusalem Solo Dance Festival” në Izrael

Kultura August 16, 2022 - 15:44

Koreografi i njohur kosovar, Robert Nuha ka njoftuar se do ta përfaqësojë vendin tonë në festivalin “Jerusalem Solo Dance” të organizuar nga koreografja e njohur izraelite me famë botërore, Miriam Engel, raporton Zeri.info.

“I Lumtur që do të përfaqësoj Kosovën në Izrael në festivalin Jerusalem Solo Dance Festival i organizuar nga Miriam Engel!Me këtë rast unë do qëndroj në Jerusalem në rezidencë artistike nga 22 Gusht deri në 9 Shtator ku do ta mbyllë këtë eksperiencë me Premierë Botërore të Dansit Bashkëkohor "Mechanical"”, shkroi ai në një postim në Facebook.

Nuha falënderoi ambasadën e Kosovës në Izrael si dhe ambasadoren Ines Demiri për mbështetjen e dhënë. /Zëri