Vdes ikona e muzikës shqipe, Nexhmije Pagarusha
Foto: Laura Hasani

Vdes ikona e muzikës shqipe, Nexhmije Pagarusha

Kultura February 07, 2020 - 10:41

Ka ndërruar jetë ikona e muzikës shqiptare,Nexhmije Pagarusha.

Pagarusha ka ndërruar jetë në moshën 86 vjeçare.

Këngëtarja e shumë hiteve për shumë vite vuante nga një sëmundje e rëndë që një kohë.

Nexhmije Pagarusha e njohur si një grua e cila gjatë gjithë karrierës së saj i ka shërbyer me nder dhe dashuri atdheut të saj përmes artit.