Infektuar: 4931
Shëruar: 2267
Vdekur: 102
Regjisorja Burbuqe Berisha po përballet me një sëmundje – artistët i dalin në ndihmë

Regjisorja Burbuqe Berisha po përballet me një sëmundje – artistët i dalin në ndihmë

Kultura November 20, 2019 - 17:04
Detajet

Regjisorja kosovare Burbuqe Berisha po përballet me një sëmundje, shkruan GazetaBlic.

Artistë të shumtë, familjarë dhe kolegë po i dalin në ndihmë regjisores, duke organizuar një ankand pikturash për mbledhje fondesh.

Ata i ftojnë të gjithë të marrin pjesë në ankandin e pikturave i cili do të udhëhiqet nga aktori Fatmir Spahiu, ku artistët po dhurojnë veprat e tyre për të grumbulluar fonde për shërimin e regjisores Burbuqe Berisha.

Ankandi i shitjes do të mbahet më 21 nëntor, në ora 18:00 tek Menza Ramiz Sadiku në Prishtinë.

Më poshtë gjeni njoftimin e plotë:

Image