Cineplexx sjellë javën e filmave të nominuar për Oscar (foto/video)

Cineplexx sjellë javën e filmave të nominuar për Oscar (foto/video)

Kultura shkurt 23, 2018 - 11:14
Këta janë filmat e nominuar për "Oscars" që do të mund t'i shihni gjatë javës në Cineplexx

Prej javës së ardhshme do të fillojë java e filmave të nominuar për Oscar në Cineplexx!

Kinemaja Austriake këtë herë vjen me një ngjarje pak më ndryshe. Prej datës 26 Shkurt Cineplexx do t’i shfaqë filmat e nominuar për Oscar. Kjo do të ndodh në periudhë 1 javore, ku çdo ditë do të shfaqet një film i nominuar për çmimet e Academy Awards.

Ja filmat të cilat do të shfaqen gjatë kësaj jave:

Blade Runner 2049

26/02/2018

Tridhjetë vite pas ngjarjeve në filmin e parë, një Blade Runner i ri, Oficer K i Departamentit të Policisë në Los Angeles zbulon një sekret të fshehur për një kohë të gjatë, me potencialin për të zhytyr në kaos atë çka ka mbetur nga njerëzimi. Zbulimi i K kërkon gjetjen e Rick Deckard, një Blade Runner i cili ka humbur për rreth 30 vite. Blade Runner 2049 është i nominuar për 5 çmime Oskar.

 

Lady Bird

27/02/2018

Në vitin 2002, një vajzë shtatëmbëdhjetë vjeçare me prirje artistike vjen në moshë në Sacramento, Kaliforni. Lady Bird është i nominuar për 5 çmime Oskar.

 

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

28/02/2018

Një nënë sfidon personalisht autoritetet lokale në zgjidhjen e vrasjes së vajzës së saj, kur ata dështojnë në kapjen e fajtorit. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri është i nominuar për 7 çmime Oskar.

 

Victoria and Abdul

01.03.2018

Abdul Karim vjen nga India për të marrë pjesë në përvjetorin e artë të Mbretëreshës Viktoria. Punonjësi i ri është i befasuar për të gjetur përkrahje nga mbretëreshën. Deria Victoria e vë në pikëpyetje pozitën e saj, ata të dy krijojnë një aleancë të pamundur dhe të përkushtuar të cilën familja e saj dhe rrethi i brendshëm përpiqen ta shkatërrojnë. Victoria and Abdul është i nominuar për 5 çmime Oskar.

 

Darkest Hour

01.03.2018

Gjatë ditëve të hershme të Luftës së Dytë Botërore, fati i Evropës Perëndimore varet nga kryeministri britanik i sapoemëruar Winston Churchill, i cili duhet të vendosë nëse do të negociojë me Hitlerin ose të luftojë kundër mosmarrëveshjeve të pabesueshme. Darkest Hour është i nominuar për 6 çmime Oskar.

 

Get Out

02.03.2018

Një burrë afrikano-amerikan viziton shtëpinë misterioze të familjes së të dashurës së tij. Get Out është i nominuar për 4 çmime Oskar.

 

All The Money in the World

02.03.2018

Historia e rrëmbimit të 16-vjeçarit John Paul Getty III dhe përpjekjes së dëshpëruar të nënës së tij të përkushtuar për të bindur gjyshin e tij miliarder Jean Paul Getty që të paguajë haraçin. All the Money in the World është i nominuar për 1 çmim Oskar.

 

The Square 

03.03.2018

Drejtuesi artistik i një muzeu prestigjoz në Stockholm gjendet njëkohësisht në një krizë profesionale dhe personale, ndërkohë që mundohet të hapë një ekspozitë të re kundër rrymës. The Square është i nominuar për 1 çmim Oskar.

 

Call Me by Your Name

03.03.2018

Në dramën romantike "Call Me by Your Name", një romancë verore midis Timothée Chalamet dhe Armie Hammer shpaloset në Italinë veriore, në vitin 1983. Call Me by Your Name është i nominuar për 4 çmime Oskar.

The Shape of  Water

04.03.2018

Në një objekt hulumtimi të fshehtë në vitet 1960, një punëtor i vetëm formon një marrëdhënie unike me një krijesë amfibe që mbahet në robëri. The Shape of Water është i nominuar për 13 çmime Oskar.

 

Çmimi për biletat e kampanjës “Oscar Week” do të jetë 3,60 EU. Për më tepër rreth kësaj ngjarje 1 javore, klikoni KËTU. (http://www.cineplexx-ks.eu/Content.Node/ks/events/_items/sonderevents/Oscar-Week.sq-KS.php