Një 30-vjeçare nxirret e pajetë nga ujërat e liqenit të Kukësit

Një 30-vjeçare nxirret e pajetë nga ujërat e liqenit të Kukësit

Kronika June 18, 2024 - 13:29

Një vajzë rreth të tridhjetave është nxjerrë e pajetë nga ujërat e liqenit të Kukësit. Trupi i pajetë, ende i paidentifikuar, është transportuar mëngjesin e së martës në morgun e spitalit rajonal të Kukësit.

Viktima u pikas nga një banor i zonës, i cili po mbushte ujë afër bregut të liqenit, në vendin e quajtur “Shtrazë”.

Kukës / informacion paraprak

Në orët e para të mëngjesit, në vendin e quajtur “Shtrazë”, në bregun e liqenit të Fierzës, është konstatuar e pajetë një shtetase ende e paidentifikuar, rreth 35 vjeçe.

Gjatë këqyrjes së trupit të pajetë nuk janë konstatuar shenja dhune. Nga të dhënat paraprake dyshohet se kjo shtetase është vetëmbytur.

Grupi hetimor po punon për identifikimin e kësaj shtetaseje dhe për zbardhjen e rrethanave të humbjes së jetës.