Policia konfiskon armë dhe municion në Pejë

Policia konfiskon armë dhe municion në Pejë

Kronika June 18, 2024 - 09:55

Një person është arrestuar në Pejë, pasi që gjatë kontrollit në veturën e tij janë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë Zoraki me një karikator, një shufër metalike dhe një elektroshok.

Gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarit janë gjetur dhe konfiskuar edhe 120 copë fishekë.

Pas intervistimit me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.