Arrestohet i dyshuari për veprën rrëmbim në Prishtinë
Foto: PK

Arrestohet i dyshuari për veprën rrëmbim në Prishtinë

Kronika June 14, 2024 - 21:40

Zyrtarët policor të Njësitit të Hetimeve të Përgjithshme të Prishtinës, në asistim të Njësitit për Reagim të Shpejtë, kanë arrestuar një person të dyshuar për veprën rrëmbim.

Sipas njoftimit të  Policisë  thuhet se rasti është raportuar sot rreth orës 18:30, ku personi i dyshuar ka rrëmbyer një person, për lirimin e të cilit nga familjarët e viktimës ka kërkuar një shumë parashë(30000 euro).

"Sh. K.mashkull, 23 vjeç , shtetas i Republikës së Kosovës, dhe lirimi i viktimës ( në gjendje të mirë shëndetësore),është bërë pak minuta pas raportimit si rezultat i një pune intenzive hetimore, të cilën zyrtarët policor e kanë ndërmarrë në bashkëpunim me prokurorin e shtetit. Pjesë e aksionit policor ka qenë edhe bastisja dhe ekzaminimi i lokacionit ku është mbajtë viktima, aty janë gjetë dhe sekuesteuar: një  armë, një thikë, një sopatë si dhe gjësende të tjera", thuhet në njoftimin e Policisë.

Po ashtu sipas njoftimit të PK-së thuhet se me vendim të prokurorit është konfiskuar edhe një veturë.

"Aktualisht hetuesit policor në koordinim me prokurorin e shtetit, janë duke kryer veprimet e nevojshme procedurale", thuhet në njoftim. /Zëri