Në Leposaviq dje u arrestua bashkëpunëtori i Vulinit, dyshohet për vjedhje identiteti

Në Leposaviq dje u arrestua bashkëpunëtori i Vulinit, dyshohet për vjedhje identiteti

Kronika May 30, 2024 - 09:22

Gjatë ditës së djeshme në Leposaviq u arrestua një person për vjedhje identiteti.

Është bastisur edhe shtëpia e tij në Mitrovicën e Veriut, ku janë edhe disa materiale që e dëshmojnë veprën.

Lajmi u konfirmua për Klankosova.tv nga zëvendësdrejtori i Policisë për veriun, Veton Elshani.

“Ky person ka dy identitete, një për dokumente serbe dhe tjetri për dokumente të Kosovës”, tha Elshani.

Ai theksoi se i dyshuari është ndaluar për 48 orë.

“Jemi duke e hetuar rastin. Të shohim se çka do të ndodhë më pas”, shtoi ai.

Klankosova.tv merr vesh se personi në fjalë i arrestuar dyshohet se është bashkëpunëtor i funksionarit të lartë të Serbisë, Aleksandar Vulin.

Vulini është në listën e të sanksionuarve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.